ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک چیست؟
شکست حرارتی (Thermal Break) در واقع مانعی در مقابل عبور حرارت است. ترمال بریک به عنوان عنصری بین دو ماده رسانا قرار میگیرد تا جریان انرژی گرمایی بین مواد رسانا را کاهش دهد و یا بطور کلی مانع از انتقال گرما بین دو عنصر شود.
در تعریفی دیگر، می توان گفت ترمال بریک یک سیستم عایق حرارتی است که به منظور عدم انتقال گرما بین دو سازه (و یا دو محیط) بکار می رود. همانطور که می دانید آلومینیوم رسانای خوبی از گرما و سرما است و می‌‌تواند گرمای زیادی را از طریق پنجره و درب از دست بدهد، یا به دست آورد.
مقاومت بالا و سختی زیاد آلومینیوم باعث شده است، که این فلز به عنوان ماده اولیه در ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار بگیرد. اما رسانا بودن زیاد آلومینیوم ایراد بزرگ این فلز برای استفاده از آن در ساخت درب و پنجره‌های آلومینیومی به حساب می‌آید. آلومینیوم خود به تنهایی عایق سرما و گرما نیست،ولی هنگامی که تیغه پلی آمید در بین پروفیل دوخته می شود ارتباط جداره بیرونی با جداره داخلی قطع می شود و پروفیل آلومینیوم تبدیل به عایق یا همان ترمال بریک می شود.
به همین خاطر پنجره های ترمال بریک طراحی شدند و وارد بازار شدند که تا حد زیادی ایراد پنجره های آلومینیومی را برطرف کردند. پنجره های ترمال بریک جزو فناوری های پیشرفته ای هستند که به جهت افزایش بهره وری انرژی و عایق کاری نوین در ساختمان ها استفاده می شود. پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک، پنجره‌هایی هستند که در ساخت ‌آن‌ها از دو فریم آلومینیومی استفاده شده است. این پنجره‌‌ها دارای یک مانع بین قسمت های داخلی و خارجی هستند، تا از هدر رفتن انرژی حرارتی از طریق آلومینیوم جلوگیری کنند.پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک با کاهش و کنترل انتقال حرارت یک راه حل کاربردی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی در ساختمان ها هستند.
ترمال بریک چیست؟

مزایای پنجره دو جداره آلومینیومی ترمال بریک:

 1.  استحکام، زیبایی، تنوع، پنجره دو جداره آلومینیومی ترمال بریک، تمام مزیت های درب و پنجره های آلومینیومی از جمله استحکام، مقاومت در برابر ورود آلودگی هوا و گرد و غبار، زیبایی و تنوع بالا، قابل بازیافت بودن و … را شامل می شود.
 2. عایق بندی در برابر انتقال گرما و سرما و در نتیجه کاهش هزینه ها، شیشه های ترمال بریک به میزان قابل توجهی بهره وری انرژی خانه شما را بهبود می بخشند و این موجب می شود تا حد زیادی در هزینه های گاز و برق صرفه جویی شود.
 3. محافظت بیشتر در برابر نفوذ آب و رطوبت
 4. افزایش طول عمر پنجره ها
 5. افزایش مقاومت در برابر عبور صدا (کاهش انتقال آلودگی های صوتی)

قیمت درب و پنجره دوجداره ترمال بریک

قیمت درب و پنجره ترمال بریک، با توجه به ابعاد و میزان و نوع متریال بکار رفته در ساخت آن محاسبه می شود.
می توانید از طریق تماس با ما، علاوه بر دریافت مشاوره درباره انتخاب بهترین درب و پنجره آلومینیومی، از قیمت ها نیز مطلع شوید.
با این وجود بهتر است از قبل با عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت درب و پنجره دوجداره ترمال بریک آشنا شوید:
 1. ابعاد و نوع پنجره (یا درب): یکی از مهمترین عواملی که مشخص کننده قیمت درب و پنجره آلومینیومی -از جمله پنجره دو جداره ترمال بریک- است، اندازه دقیق پنجره و درب است.
 2. پروفیل آلومینیومی: یکی از اصلی ترین متریال در ساخت درب و پنجره ترمال بریک، پروفیل آلومینیومی است که قیمت آن برحسب وزن پروفیل موردنیاز و برند انتخابی، تعیین می شود.
 3. یراق آلات ترمال بریک: یراق آلات درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک، انواع مختلفی دارند. قیمت یراق آلات ترمال بریک بر اساس وزن و نوع لنگه بازشو، ابعاد (عرض و ارتفاع) و همچنین برند انتخابی متفاوت است.
 4. پلی آمید: برای ترمال بریک کردن پروفیل آلومینیوم، از تیغه های پلی آمید استفاده می شود.این تیغه بوسیله دستگاه های مخصوص، مابین پروفیل های آلومینیوم قرار میگیرد (به اصطلاح دوخته می شود). ضخامت و نوع پلی آمید، قیمت آن را تعیین می کند. استفاده از پلی آمیدهای ضخیم تر در ساخت پنجره آلومینیومی ترمال بریک، باعث می شود تا عملکرد حرارتی بهتری را داشته باشید (بعبارت دیگر میزان عایق بودن افزایش پیدا می کند). قیمت پلی آمید نیز علاوه بر برند، برمبنای کیلوگرم محاسبه می شود.
 5. لاستیک های لازم برای آب بندی و هوابندی پنجره ترمال بریک: لاستیک ها بر روی فریم (چارچوب) و لنگه نصب می شوند و وظیفه درزگیری را برعهده دارند تا نفوذ هوا و گرد و غبار از بین درزهای پنجره (یا درب) را کاهش دهد و باعث هدر رفتن گرما/سرما نشود. برای اینکه میزان عایق بودن و عملکرد پنجره ترمال بریک را افزایش دهیم، استفاده از لاستیک های باکیفیت حائز اهمیت است.
 6. شیشه دو جداره ترمال بریک: انتخاب شیشه دو جداره مناسب نیز یکی دیگر از ارکان اصلی برای تخمین هزینه پنجره ترمال بریک است. قیمت شیشه دو جداره بر اساس مترمربع (مساحت شیشه) محاسبه می شود. مواردی مانند نوع شیشه، ضخامت آن، نوع تولید (شیشه دوجداره صنعتی و غیر صنعتی) و همچنین نوع چسب شیشه نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و پشتیبانی