تولید مقاطع صنایع روشنایی (هیت سینگ براکت مهتابی و…)

هیت سینک لامپ ال دی چیست؟

یکی از قطعات مهم و اصلی در ساختار لامپ‌های ال ای دی و دیگر محصولات برقی هیت سینک است. از آنجایی که این قطعه در لامپ‌های LED به کار برده می‌شود، آن را هیت سینک لامپ ال ای دی می‌نامند. در ابتدا و پس از ساخت اولین لامپ‌های ال ای دی، سازندگان آن متوجه شدند که لامپ‌های تولید شده میزان قابل ملاحظه‌ای گرما تولید می‌کنند. که این حرارت ایجاد شده موجب اختلال در عملکرد لامپ و آسیب به دیگر اجزای الکترونیکی و مکانیکی آن می گردد. از این رو با استفاده از این هیت سینک و کنترل حرارت درون لامپ، این مشکل را برطرف ساختند.

هیت سینک یکی از قطعات کلیدی و مهم در صنایع الکترونیکی است. به طوری که در اکثر وسایل برقی که فعالیت آن‌ها با تولید حرارت همراه است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل انواع مختلفی از این قطعه در بازار وجود دارد و در اختیار تولید کنندگان محصولات برقی قرار گرفته است.

هیت سینک‌ها به لحاظ داشتن آلیاژ مقاوم و طراحی منحصر به فرد موجب خروج حرارت از لامپ‌های ال ای دی می‌گردند.

کاربرد هیت سینک در لامپ‌های ال ای دی

هیت سینک لامپ ال ای دی در اصل یک تبدیل کننده حرارتی است و به این طریق از گرم شدن بیش از حد لامپ جلوگیری می‌کند. بدین صورت که با پراکنده نمودن حرارت، موجب کنترل دمای داخل لامپ شده و از آسیب به قسمت‌های الکترونیکی و مکانیکی آن جلوگیری می‌نماید. البته به یاد داشته باشید که فرآیند کنترل دما به صورت مستمر و لحظه ای انجام می‌گیرد. به محض روشن شدن لامپ، هیت سینک نیز شروع به کار می‌کند و تا زمانی که لامپ ال ای دی روشن است، به کار خود ادامه می‌دهد. با این توصیف می‌توان گفت هیت سینک لامپ LED وظیفه سنجش دمای درون لامپ را بر عهده دارد و این کار را بدون وقفه و با دقت بالا انجام می‌دهد. لازم به ذکر است که هیت سینک اغلب به منظور محافظت از پردازنده ها، منبع تغذیه، لیزرهای با توان بالا، دیودهای نورافشان و تجهیزات ال ای دی به کار برده می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و پشتیبانی