تولید کننده پروفیل های آلومینیومی صنایع روشنایی و الکترونیک در مشهد

مزایا پروفیل آلومینیوم در صنایع روشنایی

پروفیل های آلومینیومی در صنایع روشنایی کاربرد بسزایی دارد. به مجموعه ای از چراغ ها که نور را به صورت خطی در محیط منتشر میکنند، چراغ های خطی میگویند. پایه این محصولات متشکل از نوار های اس ام دی به همراه متعلقات الکتریکی و همچنین بدنه ای معمولا از جنس آلومینیوم و گاها پلاستیک است که به عنوان استراکچر و نیز خنک کننده قطعات الکتریکی ، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصرف پروفیل آلومینیوم در صنایع روشنایی:

تکامل سریع نورپردازی ال ای دی به دلیل استفاده از اکستروژن های آلومینیومی است. محفظه‌های اکسترود شده آلومینیومی هم به عنوان سینک حرارتی و هم به عنوان بازتابنده در صنایع روشنایی عمل می‌کنند و یک ماده را بدون خوردگی برای محیط‌های چالش ‌برانگیز فراهم می‌کنند، و رابط‌هایی را برای لنزها، تخته‌های مدار، و درپوش‌های انتهایی ترکیب می‌کنند. این در حالی است که به طراح نور اجازه می‌دهد شکل دلخواه خود را ایجاد کند.

مزایا پروفیل آلومینیوم در صنایع روشنایی:

لامپ های ال ای دی پروفیل آلومینیوم به نسبت لامپ های قدیمی که بدون پروفیل آلومینیوم ساخته می شد مزایای بسیاری در صنایع روشنایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:
1.ایمن تر: ال ای دی ها بسیار خنک تر از لامپ های رشته ای هستند و خطر احتراق را کاهش می دهند.
2.مستحکم تر: ال ای دی ها با لنزهای اپوکسی ساخته می شوند نه شیشه، و در برابر شکستگی بسیار مقاوم تر هستند.
3.ماندگاری بیشتر: ال ای دی ها به دلیل استفاده از پروفیل آلومینیوم در پس زمینه نور لامپ و انعکاس بیشتر نور بدون اضافه کردن بار الکتریکی بیشتر به لامپ عمر و ماندگاری طولانی تری دارند.
4.نصب آسان‌تر: حداکثر 25 رشته ال ای دی را می‌توان بدون بارگذاری بیش از حد پریز دیواری، سرتاسر متصل کرد.
همچنین چراغ های پروفیل آلومینیومی را می توان به هر اندازه ای برش داد تا متناسب با طرح انحصاری شما باشد.

5.سبکی:با توجه به این که اغلب نورپردازی‌های محیطی از سمت بالا صورت میگیرد، سبک بودن و سبک سازی قطعات روشنایی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

6.تبادل حرارتی: به دلیل این که تجهیزات الکتریکی اتلاف گرمایی بالایی دارند، دفع نامناسب حرارت در این قطعات از آن جایی اهمیت دارد که در افزایش طول عمر قطعات روشنایی تاثیرگذاز است. بنابراین استفاده فلزات به نسبت سایر متریال‌ها در مقایسه با بدنه های پلاستیک ارجحیت دارد.

7.جرقه نزدن آلومینیوم: بروز اتصال کوتاه در تجهیزات الکتریکی بسیار متداول و بدیهی است. همین امر موجب می‌گردد تا استفاده از بدنه فلزی در صنایع روشنایی معقول و مقبول نباشد. اما لازم است این نکته بیان گردد که در میان فلزات متداول، آلومینیوم با توجه به جرقه نزدن، خطری برای استفاده در این تجهیزات ندارد. در ضمن علیرغم بالا بودن هدایت الکتریکی در فلز آلومینیوم، میتوان سطح این فلز را با خدمات پوششی کاملا عایق گرداند.

8.خواص ضد خوردگی آلومینیوم: محدوده استفاده از تجهیزات روشنایی فقط به منازل ختم نمی‌گردد و کاربرد گسترده آن در صنایع میباشد. همانگونه که مستحضرید، در صنایع مختلف ، آلاینده های گوناگونی وجود دارد که باعث بروز خوردگی در قطعات و تجهیزات میگردد. یکی دیگر از مزیت ‌های استفاده از آلومینیوم با پوشش های خاص بالا بردن مقاومت در برابر خوردگی و در پی آن، افزایش طول عمر تجهیزات روشنایی می‌باشد.

9.غیر مغناطیسی بودن آلومینیوم: بروز و ظهور میدان های الکترومغناطیسی در تجهیزات الکترونیکی یک امری شایع و متداول است. تاثیر استفاده از فلزاتی که تحت تاثیر این فرایند قرار بگیرند گاه مطلوب نیست. بنابراین استفاده از آلومینیوم(که فلزی غیر مغناطیس شونده می‌باشد) یکی از بهترین گزینه ها در ساخت بدنه فلزی میباشد.

لامپ های پروفیل آلومینیوم در چه جاهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

در نورپردازی دیوار و سقف منزل، نور پردازی میز محل کار، نور پردازی در پله ها و …از لامپ های پروفیل آلومینیوم استفاده می شود.
به طور کلی ایده های زیادی برای طراحی پروفیل آلومینیوم ال ای دی در پروژه های نورپردازی وجود دارد.
نورپردازی پروفیل آلومینیوم ادغام مدرنیته با فضای داخلی، طراحی دانش و تفکر خلاق است. قراردادن قدرت کانال های پروفیل آلومینیومی و چراغ های نوار ال ای دی و منابع تغذیه یک مفهوم واحد در معماری است تا فضاهای ما را به طور یکنواخت روشن کند.

تولید کننده پروفیل های آلومینیومی صنایع روشنایی و الکترونیک در مشهد :

افتخار شرکت ما (آلومینیوم پادرناز) این است که به عنوان یک مجموعه کاملا ایرانی با تلاش و کارآفرینی برای جوانان این مرز و بوم ، کالای با کیفیت ایرانی به مشتریان عزیز خود ارائه میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و پشتیبانی