تیغه کرکره برقی فولادی چیست؟

تیغه کرکره برقی فولادی چیست؟
تیغه کرکره فولادی یکی از انواع تیغه کرکره می باشد که از جنس فولاد ساخته شده است . این تیغه ها مقاومت بیشتری نسبت به سایر تیغه ها از جمله تیغه کرکره آلومینیومی دارد. تیغه کرکره فولادی در برابر سارقان از امنیت بالایی برخوردار می باشد. در هنگام نصب کرکره برقی هایی که از تیغه کرکره برقی فولادی ساخته شده است از ریل های فولادی استفاده می شود.

مزایای تیغه کرکره برقی فولادی

  1. گالوانیزه بودن: این تیغه کرکره از فناوری به‌روز گالولنیزاسیون استفاده می‌کند.فرایند گالولنیزاسیون به برخی از فلزات اطلاق می‌شود که یک روکش از جنس فلز روی بر روی آن‌ها کشیده شده و آن‌ها را مقاوم می‌کند.این روکش روی باعث می‌شود تا در صورت گرم یا سرد شدن تیغه مقاومت آن بالاتر رفته و دچار فرسودگی زود هنگام نشود. امروز ما شاهد این هستیم که در ساخت بیشتر محصولات فلزی( حتی پیچ و مهره) از فرایند گالولنیزاسیون استفاده می‌شود.
  2. ضد فرسودگی : میدانیم که درب های خودکار بر اثر گذشت زمان دچار فرسودگی می‌شوند. عواملی چون باد، باران و دیگر تغییرات جوی تأثیرات ناگواری بر روی تیغه کرکره‌ها برجای میگذارد و باعث فرسودگی آن‌ها می‌شود. اما تیغه کرکره‌ای فولادی به خاطر برخورداری از آلیاژ فولاد اصل در برابر فرسایش بسیار مقاوم هستند و مدت زیادی طول می‌کشد که این تیغه‌ها دچار چنین آسیب‌هایی شوند.
  3. ضد ضربه : ضرباتی که گاه و بیگاه به کرکره‌ها وارد می‌شود خود می‌توانند منجر به آسیب‌دیدگی تیغه‌های کرکره شوند. در حالی کرکره‌های فولادی داری تیغه‌های ضد ضربه هستند چرا که فولاد از آن دسته فلزاتی است که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و در برابر هر ضربه‌ای دچار خرابی نمی‌شود.
  4. مقاومت در برابر تغییرات ناخوشایند جوی: همان طور که گفته شد، فلز فولاد به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر باد و باران و سایر عوامل جوی محیطی دچار فرسودگی نخواهد شد. در ضمن، عوامل دیگری چون تابش مستقیم نور آفتاب، تأثیر زیادی بر تیغه کرکره‌ها می‌گذارد. اما تیغه کرکره‌های فولادی به دلیل گالوانیزه بودن در برابر این اثرات جوی بسیار مقاوم هستند و تغییری در آن‌ها ایجاد نمی‌شود. اگر در اقلیمی سرد یا بسیار گرم زندگی می‌کنید که شرایط جوی ناپایداری دارد، انتخاب این نوع از تیغه‌های کرکره انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شود.
  5. رنگ فیکس و بدون تغییر: در کرکره‌های معمولی یکی از مشکلات همیشگی عدم مقاومت در برابر شرایط جوی و تابش نور خورشید و در نتیجه پوسیدگی و ریزش رنگ است. اما در تیغه‌های کرکره فولادی ( به دلیل خصوصیت گالوانیزه بودن) هرگز چنین مشکلی بوجود نمی‌آید و تیغه کرکره بعد از گذشت سالیان زیاد رنگ و حتی کیفیت رنگی خود درست مثل روز نخست حفظ می‌کند.
  6. عمر زیاد: با توجه به مواردی که گفته شد باید به این نتیجه رسید که عمر و ماندگاری تیغه کرکره‌های فولادی به نسبت کرکره‌های معمولی و آلومینیومی بسیار بیشتر است. این نوع تیغه به دلیل مقاومت در برابر شرایط جوی سال های زیادی در برابر هر نوع فرسودگی مقاومت می‌کنند.
  7. عایق بودن: از ویژگی های مهم تیغه‌های فولادی کرکره خاصیت عایق بودن آن است چرا که با داشتن این خصوصیت باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی و حفظ آن می‌شود که امری بسیار مهم است.

 

تیغه کرکره برقی فولادی چیست؟

معایب تیغه کرکره برقی فولادی

  1. ایجاد سر و صدای بیش از حد: نوع تیغه‌های کرکره‌های فولادی و جنس آن‌ها که از فولاد است در زمان باز و بسته شدن صدای زیادی تولید می‌کند.به همین جهت نصب آن‌ها برای درب پار کینگ خانه‌ها گزینه چندان مناسبی نیست و بهتر است که از این نوع تیغه‌ها و کرکره‌ها برای درب مکان های صنعتی استفاده شود. در نهایت باید گفت که علت چنین سر و صدای آزاردهنده به دلیل وجود قوس در قلاب های تیغه کرکره‌ای فولادی است.
  2. هزینه بالا: کرکره‌های تیغه فولادی به دلایلی چون نوع تیغه،استفاده از فرایند گالوانیزاسیون در ساخت آن‌ها،ضخامت تیغه‌ها و… باعث بالا رفتن قیمت تیغه‌های فولادی در کرکره‌های برقی می‌شود و آن‌ها را نسبت به تیغه‌های آلومینیومی بسیار پر هزینه‌تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و پشتیبانی