درب اتومات هوابند چیست؟

درب اتومات هوابند چیست؟
در محل هایی که نیاز شدید به بهداشت و جلوگیری از ورود هرگونه جسم خارجی داریم، درب اتومات هوابند مناسب ترین انتخاب است. این درب عا در بخش های صنعتی، بهداشتی و غذایی که اگر ذرات ریز و آلودگی نفوذ پیدا کنند و باعث بروز خسارت های جبران ناپذیری می شوند بهترین انتخاب هستند.

درب اتومات هوابند چیست؟

این درب ها به صورت کرکره های آلومینیومی که در مقابل ورود گرد و غبار و هرگونه اجسام خارجی درزبندی (که اصطلاحا به آن آب بندی گفته می شود) شده اند. به عبارتی هوابند وظیفه دارد، از ورود هرنوع آلودگی جلوگیری کند. همانطور که از نام آن مشخص است، هوابند به سیستم قفلی گفته می‌شود، که از فشار هوا به عنوان وسیله ای، برای محافظت از محیط در برابر آلایند‌ه‌ها در حین جابجایی انسان و مواد استفاده می‌کند. این عمل به صورت ایجاد فشار دیفرانسیل در بین نواحی با سیستمHVAC انجام می‌شود.

درب اتومات هوابند چیست؟

ویژگی های درب اتومات هوابند

  1. قابلیت استفاده در محیط های صنعتی و تجاری.
  2. مقاومت بالا در برابر باد و طوفان و باران های شدید.

مزایای درب اتومات هوابند

از جمله مزایای استفاده از درب های اتومات هوابند، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
  1. سطوح رطوبت مناسب:  یک درب اتومات هوابند با عملکرد بالا می تواند به شما کمک کند تا سطح رطوبت در محل مورد نظر، به راحتی حفظ شود.
  2. دماهای کنترل شده: هنگامی که تکنسین ها حین کار، عرق می کنند یا دچار سرماخوردگی می شوند، محیط ممکن است آلوده شود و استانداردهای تولید را به خطر بیاندازد، زیرا آنها ذرات بیشتری را در هوا آزاد می کنند. حتی نوسانات کوچک در دمای محل مورد نظر می تواند مشکلاتی را برای افراد و محصولات ایجاد کند. اما با وجود این درب ها دیگر جای نگرانی نیست.
  3. مهر و موم های با کیفیت: برای جلوگیری از آلودگی ها، به دنبال یک درب با کارایی بالا باشید که دارای یک درزگیر با اندازه کامل باشد. عملکرد خوب آب بندی می تواند سطح تمیزی را حفظ کند و تولید با کیفیت بالا را تضمین کند.
  4. باز و بسته شدن سریع درب: برای به حداقل رساندن نفوذ هوا و ورود آلاینده ها، باید درهایی با سرعت بالا باشند تا با بیشترین سرعت به صورت اتومات باز و بسته شوند.
  5. کنترل دیفرانسیل فشار: برای جلوگیری از آلودگی متقابل بین محیط ها و جلوگیری از ورود آلاینده ها به مناطق تولید از مناطق مجاور، یک درب با عملکرد بالا به حفظ فشار صحیح در یک محیط کمک می کند.

انواع درب اتومات هوابند

درب اتومات هوابند در 3 نوع عرضه میشوند:

  1. هوابند آبشاری
  2. هوابند حبابی
  3. هوابند سینک

هوابند آبشاری: در سیستم هوابند آبشاری، فشار به ترتیب افزایش یا کاهش پیدا می‌کند. به عبارتی هوا از فشار بالا به فشار پایین حرکت می‌کند و از نفوذ آلودگی و ذرات جلوگیری می‌شود.

هوابند حبابی: فشار هوا در هوابند، زیاد و یا مثبت است و در هوابند مجاور فشار کاهش پیدا می‌کند و منفی می‌شود. در این عمل، هوا از داخل هوابند به منطقه تولید اولیه و سپس به راهرو انتقال می‌یابد. در ادامه تغییرات هوای بیشتری در هوابند ایجاد می‌شود، بنابراین حباب تولید می‌کند که به وسیله این حباب ها هوا به بیرون رانده می‌شود. از این هوابندها در تاسیسات تولید تزریقی بهره برده می‌شود، تا آلاینده و آلودگی هوای خارج محصول را آلوده نکند!

هوابند سینک: فشار هوا داخل هوابند منفی می‌شود و در قسمت های مجاور نیز مثبت خواهد شد. به طوری که هوا از فشار های بالاتر به سمت مناطقی که مقدار کمی فشار دارند، در حرکت است. در نتیجه، فشار بیشتر هوا در دو طرف مانع از خروج آلودگی می‌شود. معمولا از این نوع هوابند در کارخانه های ساخت مواد مضر مانند سم استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و پشتیبانی