فروش و اجرای جکهای درب پارکینگی در مشهد

فروش و اجرای جکهای درب پارکینگی در مشهد

جک درب پارکینگ چیست؟


جک درب پارکینگ نوعی وسیله اتوماتیک برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک پارکینگ ها است. این محصول علاوه بر اینکه راحتی و آسایش صاحبان پارکینگ را فراهم می کند موجب افزایش امنیت ساختمان نیز می شود. برای بهره بردن از این تکنولوژی کافی است که دکمه ریموت فشرده شود. در طی آن درب پارکینگ به صورت کاملا اتوماتیک باز و بسته می شود.

انواع جک درب پارکینگ:

بعد از ورود اولین جک های درب پارکینگ به بازار تولید کنندگان آنها را با کاربرد های مختلف روانه بازار کرده اند. آنچه باعث تفاوت انواع جک درب پارکینگ میشود کاربرد و محل استفاده از جک ها میباشد.

میزان تردد ، رفت و آمد در یک ساختمان از جمله عواملی است که سبب شده تا انواع جک های برقی روانه باز شود.

به طور کلی میتوان انواع جک برقی درب پارکینگ را به 4 دسته طبقه بندی کرد که عبارتند از :

1.جک بازویی پارکینگ: بیشترین کاربردی که جک های بازویی دارند برای درب های کشویی میباشند. این جک ها برای درب های دو لنگه مورد استفاده قرار میگیرند و هر جک قابلیت باز شدن تا 90 درجه را دارند. استفاده از جک بازویی پارکینگ برای ساختمان هایی که فضای کافی برای باز و بسته شدن درب های بزرگ را دارند مناسب است. بیشتر از جک بازویی برای درب پارکینگ حیاط و ویلا استفاده میشود.

2.جک پنوماتیک پارکینگ: جک های پنوماتیکی پارکینگ قدمت بیشتری نسبت به سایر جک ها دارند و در سیستم ساخت این جک ها از سیستم های کنترل سرعت استفاده شده است. این جک ها برای باز و بسته کردن درب پارکینگ بدون نیاز به موتور کار میکنند و به همین دلیل سر و صدایی را تولید نمیکنند.اگر جک پنوماتیک درب پارکینگ صدایی ایجاد کند نشان دهنده آن است که باد آن تمام شده و نیاز به شارژ دارد. هر لنگه از جک پنوماتیک قدرت تحمل 250 کیلوگرم را دارد و به همین دلیل این جک از انواع جک کم قدرت محسوب میشود.

3.جک الکترومکانیکی پارکینگ: از جک های اکترومکانیکی برای باز و بسته کردن درب های پارکینگ منازل که وزن کمی دارند استفاده میشود. این جک ها برای مکان هایی که رفت و آمد کمی دارند گزینه مناسبی است. نحوه کار جک الکترومکانیکی پارکینگ با استفاده از چرخ دنده و گیربکس میباشد. این وسیله حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل میکند و درب را باز و بسته مینماید. از جک الکترومکانیکی پارکینگ برای درب هایی که وزن 100 تا 500 کیلوگرم دارند استفاده میشود.

4.جک هیدرولیکی پارکینگ: در جک هیدرولیکی پارکینگ روغنی در یک محفظه استوانه مانند وجود دارد که با وارد شدن نیرو به این ورغن کار اصلی جک هیدرولیکی درب پارکینگ شروع میشود. روغن به قسمت پیستون استوانه فشاری وارد میکند و به این ترتیب درب پارکینگ باز و بسته میشود. قیمت جک های هیدرولیکی پارکینگی گران تر از جک های الکترومکانیکی میباشد.

مزیت و اهمیت جک درب پارکینگ

  • بالا رفتن امنیت
  • صرفه‌جویی در زمان
  • دیگر مجبور نیستید در را به صورت دستی باز و بسته کنید و این کار به صورت خودکار انجام می شود

قطعات به کار رفته در بهترین مارک‌های جک درب پارکینگ:

1.مرکز فرمان: وظیفه فرمان و باز و بسته شدن و توقف جک‌ها را دارد و در آخر رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگ می‌باشد.
2.چشمی: دارای سیستم مادون قرمز است و اگر خودرو، عابری یا مانعی در مقابل چشمی قرار داشته باشد، از باز و بسته شدن درب جلوگیری می‌کند و مانع می‌شود که درب به خودرو صدمه وارد کند.
3.ریموت کنترل: وسیله ارتباطی کاربر با مرکز فرمان می‌باشد. غالبا ۲ ریموت کنترل در پکیج وجود دارد و در مجتمع‌های بزرگ می‌توان تعداد زیادی ریموت را از شرکت تهیه و با مرکز فرمان متصل ساخت.
4.فلاشر: با علایم و آلارم هشدار دهنده مختلف مانند چشمک زدن، پیام مرکز فرمان را نشان می‌دهد.
5.جک بازویی: ابزاری برای انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی است.

برای محافظت از جک پارکینگ چه باید بکنیم؟

1.هر از گاهی چشمی ها را تمیز کنید
2.تعویض به موقع باتری کنترل از راه دور
3.در تابستان سایبانی برای چشمی ها ایجاد کنید (از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید)
4.در زمستان ، آن را با فایبر گلاس بپوشانید تا موتور درب اتوماتیک یخ نزند.
5.در زمستان ، تمام قطعات (ریل ، غلطک ، جک و فنر) را با روغن مناسب چرب کنید.
6.به نحوه باز شدن درها و صدا توجه کنید ، در صورت ایجاد صدای اضافی و وقفه در باز و بسته شدن حتما به تعمیرکار خبر دهید.

فروش و اجرای جکهای درب پارکینگی در مشهد:

افتخار شرکت ما (آلومینیوم پادرناز) این است که به عنوان یک مجموعه کاملا ایرانی با تلاش و کارآفرینی برای جوانان این مرز و بوم ، کالای با کیفیت ایرانی به مشتریان عزیز خود ارائه میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و پشتیبانی