کرکره فولادی چیست؟ و مزایای آن

کرکره فولادی چیست؟ و مزایای آن
استفاده از کرکره برقی به خصوص در چندسال اخیر تنها محدود به مغازه‌ها کسب و کارهای محلی نشده و این روزها حتی برای درب پارکینگ‌ها و مکان‌های بزرگ نیز از کرکره برقی استفاده میشود.
از آنجاییکه کرکره های فولادی دارای امنیت بیشتری در ورودی درب ها ایجاد می کند در مجتمع ها و تأسیسات بزرگ بسیار مناسب هستند. کرکره فولادی با مجهز به گیره ها و قفل خاصی در برابر باد و طوفان مقاومت بالایی دارند .ساختار نوآورانه از این کرکره، آن را به یک انتخاب محبوب و قابل اعتماد تبدیل کرده است. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی بیشتر این کرکره بپردازیم.
 کرکره برقی فولادی بهتر است یا آلومینیومی؟
 یکی از عمده‌ترین تفاوت کرکره برقی فولادی و آلومینیومی در میزان صدای ایجاد شده در هنگام باز و بسته شدن کرکره است. اما از لحاظ مقاومت و استحکام کرکره‌های فولادی به نسبت از کرکره‌های آلومینیومی مقاوم‌تر هستند. به همین دلیل از این درب‌ های کرکره‌ ای رول آپ در اکثر پاساژها، صرافی‌ها و طلافروشی‌ها استفاده می‌شود. از دیگر مزیت‌های این درب می‌توان گفت که در برابر برش و وسایل تیز و برنده مقاومت زیادی دارند. از این رو سارقین کمتر می‌توانند به درب‌های فولادی نفوذ کنند.
کرکره فولادی چیست؟ و مزایای آن

تیغه های کرکره فولادی

تیغه فولادی کرکره از ورقهای گالوانیزه St37 با ضخامت 0.7 الی 0.9 میلیمتر ساخته شده است. بر روی این تیغه ها از پوششی شیمیایی به منظور ضد خش کردن تیغه ها استفاده می شود.

مشخصات و مزایای استفاده از کرکره فولادی

کرکره فولادی را می توان یکی از مستحکم ترین و زیباترین انواع کرکره برقی نامید. که در حال حاضر استقبال زیادی در بین مشتریان کرکره های برقی دارا می باشد. کرکره برقی فولادی شامل تیغه و ریل های فولادی می باشد. ویژگی این کرکره شامل:
 1.  کرکره فولادی دارای تنوع رنگی می باشد. در این مدل کرکره برقی از پوشش های رنگی الکترواستاتیک ضد خش استفاده می گردد.
 2. کرکره برقی فولادی امنیت بسیار زیادی در برابر سرقت دارد.
 3. طول عمر کارکرد آن بسیار زیاد می باشد.
 4. در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم می باشد.
 5. این کرکره های برقی دارای خاصیت ضد سرقت بدون استفاده از قفل خارجی می باشند.
 6. قابلیت نصب برای عرض و ارتفاع حداکثر 9 متر را دارا می باشد.
 7. بهره مندی از تکنولوژی گالوانیزاسیون: در کرکره فولادی از تکنولوژی گالوانیزاسیون بهره برداری شده است. گالوانیزه کردن به اضافه شدن روکشی از جنس روی بر فلزات گفته می شود که سبب افزایش مقاومت فلزات می گردد. عملیات گالوانیزاسیون بصورت گرم و سرد قابل اجرا می باشد. با افزایش مقاومت فلزات سبب افزایش ماندگاری آنها می گردد.
 8.  ضد ضربه بودن کرکره فولادی: ضربه باعث از بین رفتن کیفیت کرکره برقی می گردد. کرکره فولادی دارای خاصیت ضد ضربه می باشد. مقاومت بالای این کرکره باعث می شود در برابر ضربات مختلف آسیبی به آن وارد نشود.
 9. ضد فرسایشی بودن کرکره فولادی: کرکره های برقی بر اثر گذشت زمان دچار فرسایش و خوردگی می گردند. عوامل مختلفی مانند تغییرات جوی، طوفان و بارندگی، آلودگی هوا، تابش مسفقیم خورشید و سایر موارد سبب فرسایش درب کرکره ای می گردد. کرکره فولادی به دلیل گالوانیزه بودن و خاصیت ضد فرسایشی مقاومت بالایی در مقابل این شرایط دارد که سبب می گردد با گذشت زمان، کیفیت و زیبایی آن تحت تاثیر قرار نگیرد و محفوظ بماند.
 10. ثبات رنگ: یکی از ایراداتی که در کرکره های عادی وجود دارد از بین رفتن رنگ کرکره با گذشت زمان می باشد. مواردی مانند شستشوی مداوم ، عدم نگهداری صحیح و فرسایش کرکره سبب می شود کرکره معمولی پس از گذشت زمان کوتاهی دچار تغییر رنگ گردد. کرکره برقی فولادی به دلیل گالوانیزه بودن دارای ثبات رنگ بوده و هرگز رنگ آن دچار تغییر نمی گردد.
 11. ضد سرقت بودن کرکره فولادی: یکی از مهمترین خصوصیات کرکره فولادی، ضد سرقت بودن آن می باشد. استفاده از کرکره ضد سرقت فولادی سبب می شود امنیت مکان مورد استفاده بسیار بالا برود.
 12. عمر زیاد کرکره فولادی: کرکره برقی فولادی با توجه به ساختار مقاومی که دارا می باشد می تواند بالای 20 سال عمر مفید داشته باشد. با توجه به نگهداری و مراقبت شما از کرکره فولادی، عمر کرکره های فولادی میتواند 30 سال هم ادامه داشته باشد. اگرچه کرکره ضد سرقت فولادی نسبت به سایر کرکره برقی قیمت بالاتری دارد. اما عمر طولانی آن استفاده از این نوع کرکره را مقرون به صرفه می کند.
 13. خاصیت عایق بودن: تولید کننده کرکره فولادی آن را بصورت عایق تولید می کند. خاصیت عایق بودن این نوع کرکره موجب عدم اتلاف انرژی می گردد. این خاصیت عایق بودن در طولانی مدت سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و پشتیبانی